Finansowanie rejsów

Stowarzyszenie CASSIOPEIA EXPEDITION finansuje organizację rejsów ze składek członkowskich. Członek Stowarzyszenia lub osoba kandydująca do tego miana jest zobowiązana uiścić składkę członkowską w wysokości ustalonej na dany rok w terminie pomiędzy 1 a 31 stycznia danego roku lub w przypadku kandydatów, bezpośrednio po złożeniu deklaracji członkowskiej. Konto walutowe w euro numer 67 1140 2004 0000 3012 0813 6873. Składka członkowska na rok 2020 wynosi 200 euro (ze względu na akwen na którym organizowane są rejsy przyjętą walutą do rozliczeń jest euro).

Członkom Stowarzyszenia przysługuje (w ramach opłaconej składki członkowskiej) udział w tygodniowym rejsie na wybranym przez siebie akwenie i terminie, przy ponoszeniu jedynie kosztów udziału w kasie jachtowej (składka na jedzenie, paliwo, opłaty portowe - z doświadczenia 2019 roku jest to kwota w wysokości około 150 euro na tydzień na osobę). Kasa jachtowa jest rozliczana między załogą na koniec rejsu.

Jeżeli Członek Stowarzyszenia chciałby wziąć udział w rejsie dłuższym niż tygodniowy, to uiszcza składkę członkowską powiększoną o 100 euro za każdy dodatkowy tydzień rejsu następujący bezpośrednio po pierwszym tygodniu rejsu. Przykładowo składka członkowska uprawniająca do dwutygodniowego rejsu to 300 euro, do trzytygodniowego rejsu to 400 euro. Natomiast jeżeli Członek Stowarzyszenia ma zamiar popłynąć w dwóch różnych rejsach, tzn. w terminach nie następujących bezpośrednio po sobie, winien uiścić składkę członkowską w podwójnej wysokości, jeżeli byłyby to dwa rejsy tygodniowe, albo podwójną składkę odpowiednio podwyższoną jeżeli byłyby to dwa rejsy dłuższe niż tydzień. W przypadku gdy Członek Stowarzyszenia chce zabrać ze sobą inne osoby (nie członkami Stowarzyszenia) powinien skontaktować się mailowo lub telefonicznie z zarządem.
Istotnym elementem przed dokonaniem jakichkolwiek płatności jest wybranie interesującego akwenu i terminu rejsu, sprawdzenie ilości wolnych miejsc na danym rejsie oraz zarezerwowanie ich dla siebie u osoby prowadzącej rejsy mailowo lub telefonicznie.
W przypadku jakichkolwiek niejasności lub wątpliwości pytaj, to nic nie kosztuje a pozwoli uniknąć ewentualnych nieporozumień lub przekłamań.
Harmonogram rejsów
Przygotuj się do rejsu
Popłyń z nami w rejs
Wstąp do stowarzyszenia
od 1 lutego do 25 kwietnia 2020
  • Rejsy rekreacyjno-turystyczne po Wyspach Kanaryjskich w okresie karnawału oraz wiosenny rejs do kontynentalnej Hiszpanii wzdłuż wybrzeża Maroka.
Od 11 lipca do listopada 2020
  • Rejsy rekreacyjno-turystyczne po basenie Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego – tam gdzie kultura helleńska spotyka się z magią Orientu.
Веб-портал JooMix.